"Nowa klasopracownia komputerowa w "Szóstce"
Treść
Po przygotowaniach logistycznych ruszyła nowa klasopracownia z przeznaczeniem na zajęcia informatyczne dla uczniów klas 1-3 wyposażona w 16 nowoczesnych laptopów.
A wszystko to zasługa nauczycieli : p. Marka Szury / koordynatora/, p. K. Zawadzkiej, którzy zainspirowali swoich podopiecznych do udziału w konkursie plastyczno-cyfrowym „ Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”. Organizatorem konkursu był NASK Państwowy Instytut Badawczy, działający na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Patronat honorowy nad konkursem objęły Ambasada Norwegii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Ideą konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski.
Uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami cyfrowymi, plastycznymi, wiedzą geopolityczną i historyczną. Konkurencja była ogromna. Kapituła konkursu miała trudne zadanie wytypowania 155 najlepszych prac spośród ponad 2000 zgłoszonych. Uczniowie spisali się na medal. Znaleźli się w gronie laureatów , którzy wygrali nagrodę główną czyli pracownię komputerową.
W naszej szkole powstały 3 drużyny:
- Drużyna 1 - Weronika Gugulska, Jakub Byczek, Dominika Marszałek, Zuzanna Zima
- Drużyna 2 - Olaf Witusik, Błażej Radzik
- Drużyna 3 - Kamil Gawlak, Przemysław Górski, Szymon Krawczyk, Jakub Kuzio, Michał Rolak, Dawid Szczepanik, Szymon Wójcik
Każda z drużyn opracowywała własny projekt.
Drużyna 1 - strona internetowa zawierające nie tylko podstawowe informacje o Funduszach, ale też baśnie z poszczególnych państw.
Drużyna 2- przygotowała animację 3d dotyczącą wkładu funduszy w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski z uwzględnieniem najbliższych okolic Gorlic
Drużyna 3 - przygotowała animację reklamująca Fundusze Europejskie
Decyzją Komisji Konkursowej praca konkursowa (link: https://www.fundusz.mzs6gorlice.pl/), wykonana przez uczniów MZS 6 w Gorlicach - Weronikę Gugulską /obecnie uczennica i klasy LO/, Jakuba Byczka, Dominikę Marszałek, Zuzannę Zimę została nagrodzona nagrodą główną w postaci pracowni komputerowej.
„Szóstka” ma szczęście do „prezentów” w postaci pracowni informatycznych. Jesienią 2019 roku dyrektor szkoły pozyskał sponsoring p. J. Królewskiego –prezesa firmy „Synerise” , który zakupił dla szkoły nową klasopracownię komputerową za około 70 000 zł i wdrożył szkołę do udziału w programie nauczania podstaw sztucznej inteligencji. Jak widać przyniosło to wspaniały efekt- na nowoczesnym sprzęcie nauka informatyki jest o wiele skuteczniejsza, a nasi uczniowie pokazali prawdziwą klasę!
Ogromne gratulacje dla całego zespołu!