Aktualności
Treść
Spektakl „Calineczka”
Baśń H.Ch. Andersena „Calineczka” znamy wszyscy. To opowieść o małej bohaterce z wielkim sercem. Jednak spektakl Grupy Teatralnej „Być Może” zachwycił zarówno dzieci jak i dorosłych.
Nauczyciele – wolontariusze w naszej szkole
Nauczyciel to człowiek z pasją – oczywiście, empatyczny – jasna sprawa, ustawicznie się doskonalący na przeróżnych kursach – bez dwóch zadań, kreatywny – na 100%, elastyczny – gwarantowane… ale, że przy tym wszystkim ma jeszcze czas, chęci, moc i zapał, by być wolontariuszem???
Turniej brydżowy w „Szóstce”
W dniu 3 czerwca adepci brydża sportowego z klas szóstych stoczyli pojedynek drużynowy w składzie: z kl. 6a – Sara Elsaeidi, Anna Igielska, Blanka Budzioch, Pola Mikrut, Cezary Dębski.
Uczniowie klasy 7b w projekcie eTwinning – pomagamy bezdomnym zwierzętom
Uczniowie klasy 7b naszej szkoły wzięli udział w działaniach realizowanych w ramach programu eTwinning, poświęconych ważnemu tematowi bezdomności zwierząt.
Wycieczka do Krakowa
Kraków - dawna stolica nasza „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa…”, nie przeniesiono, ale to miasto często odwiedzamy. Gród Kraka stał się także celem wycieczki klasy 2a, zorganizowanej przez klub turystyczny „Gdzie Buty Poniosą”.
Wycieczka do Sandomierza
26.05.2026 r. klasy 5A i 5B uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Sandomierza. Uczniowie zwiedzali m.in. Bramę Opatowską, Podziemną Trasę Turystyczną, furtę dominikańską „Ucho Igielne”, Wąwóz św. Jacka Odrowąża, Kozie Schodki oraz Muzeum Zamkowe w Sandomierzu.
Mały Mistrz 2026 - turniej gier i zabaw - za nami
Wracamy z tarczą! Wyniki klasyfikacji końcowej dały nam II miejsce i puchar. Cieszymy się! Przedstawiciele klas I-III zdobyli łącznie 47,5 pkt. Opiekunem grupy była pani Małgorzata Szurek, która w naszej szkole w klasach młodszych jest specjalistką od sportowych zmagań.
Dzień Dziecka na sportowo
Kochamy 1 czerwca! Wszyscy jesteśmy dziećmi, nawet jeśli niektórzy z nas wyglądają jak dorośli… To nasze super święto! Wtedy w szkole jest trochę inaczej. Pachnie popcornem, na deser po obiedzie są lody, można przynieś zabawki, planszówki, karty… można siedzieć z kim się chce i generalnie lekcji jest mniej z tendencją do zera.
Ocean śmieci - przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 3a
W dniach 7-8-9 maja uczennice i uczniowie klasy 3a pod opieką pani Agaty Przybycień oraz pani Marioli Tutko przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów nie lada niespodziankę.
Wycieczka do Bochni
26 maja uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Bochni. Dzieci zwiedziły Kopalnię Soli, gdzie przeżyły niezapomnianą przygodę w podziemnych korytarzach i odbyły przejazd kolejką.